Kolekcja zdjęć z Wysp Owczych - archipelagu pomiędzy Szkocją, Norwegią a Islandią. Miejsce, które pokochałem od pierwszego wejrzenia, gdzie miałem szczęście prowadzić wycieczki oraz warsztaty fotograficzne. Różnorodność krajobrazów zachwycała mnie za każdym zakrętem i przy każdy pobycie odkrywałem to wspaniałe miejsce na nowo.
Wyspy Owcze przez wiele dekad były pomijane przez kartografów tworzących mapy Europy. Ich położenie w ciągu ciepłego prądu zatokowego w połączeniu z zimnymi masami powietrza znad Grenlandii serwują turystom pogodowy rollercoaster. Pogoda zmienia się kilka razy dziennie, po pokonaniu tunelu podoceanicznego potrafi zmienić się o 180 stopni, a za napotkaną przełączą może czekać wymarzony krajobraz. Chcąc utrwalić na zdjęciach piękno Wysp Owczych spędzam godziny na obserwacji prognoz i modeli pogodowych, studiuję mapy, aby znaleźć ukryte perełki.
Wyspy Owcze to terytorium zależne Królestwa Danii. Jest to archipelag składający się z 18 wulkanicznych wysp położonych na północnym Atlantyku, gdzieś pomiędzy Szkocją, Islandią, a Norwegią. Wyspy Owcze liczą ponad 52 000 mieszkańców, a owieczek jest ponad 75 tysięcy. Spośród 18 wysp archipelagu, dwie nie posiadają stałych mieszkańców. Wyspy Owcze to nie tylko krajobrazy, ale też ciekawa historia i niezwykła kultura. Wyspy Owcze to też kontrowersje wokół Grindadrap - polowania na grindwale (ssaki z rodziny delfinowatych). Zanim ocenimy to zjawisko, warto poznać je w kontekście historycznym i socjologicznym.